Začala očekávaná rekonstrukce kina Egerie

Město Klášterec nad Ohří podepsalo smlouvu o dílo se společností NEPRO stavební, a.s. na zakázku „Kino Egerie Klášterec nad Ohří – řešení předprostoru, interiéru, vnitřních stavebních úprav a střechy domu čp. 93“.

Stalo se tak na základě doporučení hodnotící komise a následného schválení radou města. Jedná se o kompletní rekonstrukci objektu včetně stavebních úprav, nových instalací (voda, elektřina, vzduchotechnika, vytápění), nových omítek obkladů, osvětlení a celkovou rekonstrukci interiéru včetně nového zvuku. Rekonstrukce kina ve výši 13.737.227 Kč bez DPH obnáší:
Řešení předprostoru a exteriéru budovy: Pro větší bezpečnost diváků bude přímo z promítacího sálu vybudován únikový východ s rampou, přibydou chodníky kolem budovy a bude rekonstruováno parkoviště podél budovy kina. Na budově kina proběhne výměna střešní krytiny a zesílení krovů.
Kompletní rekonstrukce promítacího sálu: Z důvodu zvýšení komfortu promítacího sálu se sníží jeho kapacita z 200 na 117 míst, sedačky však budou mnohem pohodlnější a bude zde více místa pro nohy. Část hlediště bude zcela bezbariérová. Dále bude upraveno pódium, samozřejmostí je nová elektroinstalace, osvětlení, řešení odvětrání sálu i promítací kabiny.
Ostatní úpravy interiéru: Zcela zrekonstruován bude celý interiér, vzniknou zde nové toalety, šatna s pokladnou a nová prostorná kinokavárna v zajímavém „kino“ designu.
Zvuk: Rada města se rozhodla zahrnout do celkové rekonstrukce i pořízení 3D prostorového zvuku, aby se již později nemusel omezit provoz kina a diváci si nově zrekonstruované kino mohli užít kompletně. Lepšímu zvuku pomohou také akustické obklady uvnitř promítacího sálu. Kompletní rekonstrukce kina Egerie by měla proběhnout do konce tohoto roku.