Vytisknout tuto stránku

Tři bratři jdou do kin

Tři bratři (2014) je český film režiséra Jana Svěráka. Jedná se o hudební pohádku; filmovou verzi dětských Minioper Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka (Budulínek, Karkulka, O dvanácti měsíčkách a Šípková Růženka), které jsou na repertoáru Národního divadla v Praze. Místo miniopery Budulínek ale doplní film čtvrtý příběh o třech bratrech, který ostatní vyprávěné pohádky propojí.

Ve filmu hrají Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Jiří Lábus, Zuzana Norisová, David Matásek, Ivana Chýlková, Sabina Rojková, Oldřich Kaiser, Miroslav Táborský a Zdeněk Svěrák v roli vypravěče. V roli dvanácti měsíců se představí mj. Bolek Polívka, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Oldřich Vlach, Václav Helšus. Jde o první film, ve kterém má malou roli Jaroslav Uhlíř.

Natáčení probíhalo od června do října 2013 mj. v obci Ledčice, na zámku Žleby, také u Čestic, v Hluboké nad Vltavou, ve Velharticích a na Děčínském Sněžníku. Na přelomu ledna a února 2014 se dotáčela pohádka O dvanácti měsíčkách na Ještědu. Při natáčení herci zpívali živě, hudbu měli v malých sluchátkách. Soundtrack nahrál Český národní symfonický orchestr.

Kino Egerie vysílá tuto novou pohádku 15., 16. a 29. srpna 2014 od 18.30 hodin!!